Typ badania: Choroby układu pokarmowego

Pasożyty w kale

Badanie pozwalające zdiagnozować przyczynę zaburzeń żołądkowo-jelitowych i biegunek spowodowanych zarażeniem pasożytami jelitowymi

Więcej info ›

Giardia Lamblia

Badanie pozwalające zdiagnozować przyczynę zaburzeń żołądkowo-jelitowych i biegunek spowodowanych pasożytami jelitowymi

Więcej info ›

Norowirusy, Rotawirusy, Adenowirusy

Badanie ma na celu potwierdzenie, czy objawy nieżytu żołądkowo-jelitowego zostały wywołane przez wirusy oraz określenie ich rodzaju. Do badania pobiera się próbkę kału.

Więcej info ›

Helicobacter pylori

Badanie w kierunku Helicobacter pylori pozwala zidentyfikować przyczynę objawów stanów zapalnych żołądka, dyskomfortu w obrębie układu pokarmowego czy niedokrwistości bez konieczności wykonywania badań inwazyjnych. Materiałem do badania jest kał chorej osoby.

Więcej info ›

Clostridium difficile

Badanie jest sposobem na ustalenie, jaka jest przyczyna biegunki u pacjenta. Jeśli zachodzi podejrzenie, że może być ona wywołana przez Clostridium difficile, określa się również, czy jest to szczep wytwarzający toksynę, czy nie. Do badania pobiera się próbkę kału.

Więcej info ›

Campylobacter spp.

Badanie w kierunku Campylobacter ssp. potwierdza lub wyklucza zakażenie bakterią z tego rodzaju. Materiałem do badania jest kał chorej osoby. Jeśli w próbce znajdują się pałeczki bakterii, test będzie dodatni.

Więcej info ›

Astrowirusy

Badanie w kierunku astrowirusów ma na celu potwierdzenie, jaka jest przyczyna wystąpienia dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Ponieważ objawy infekcji są niespecyficzne i mogą być wywołane przez różne czynniki, wykonanie testu pozwala właściwie ukierunkować leczenie. Do badania pobiera się próbkę kału.

Więcej info ›

Skip to content